Ławy jako idealne siedziska na festyny i inne imprezy masowe

Imprezy plenerowe to ten rodzaj imprez, które my Polacy wręcz kochamy. Wynika to poniekąd z naszej słowiańskiej duszy i zamiłowania do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. I nie jest to tylko znak rozpoznawczy małych miasteczek i wiosek.

Nawet w dużych miastach organizuje się tego typu imprezy, a tak zwane ogródki piwne spotkać można w centralnych punktach każdego miasta w Polsce. Nieodłącznym elementem takich miejsc są kojarzone przez większość ławy, czyli siedziska wręcz stworzone do zastosowania w takich miejscach. Z czego wynika ich popularność i dlaczego mówimy o nich w kontekście idealnych siedzisk?

Ławy piwne – geniusz prostoty!

Ławy czy też komplety piwne swoją popularność zdobyły między innymi dzięki prostocie wykonania - zresztą nie od dziś wiadomo, że prostota sprawdza się najlepiej w większości sytuacji. Prosta konstrukcja cechuje się także bardzo dużą praktycznością. Łatwo bowiem takie ławy odnowić lub po prostu w razie potrzeby naprawić i to niewielkim kosztem oraz w krótkim czasie. Do tego takie komplety piwne, dzięki temu, że posiadają jednakowe wymiary, łatwo łączyć w kilka większych grup albo nawet w duże skupiska, co jest bardzo praktyczne podczas organizacji większych imprez masowych, gdzie czasem potrzeba miejsc siedzących oraz stolików dla setek ludzi. Meble tego typu mają jeden styl, co jest ich dużą zaletą, ale także przez swoją budowę dają właściwie nieograniczone możliwości kombinacji ich ustawienia zarówno na otwartej przestrzeni jak i pod dachem czy namiotem. Oferujemy komplety piwne z oparciem, oferujące wygodę podczas dłuższego siedzenia oraz komplety piwne bez oparcia - uniwersalne i sprawdzające się na mniejszych przestrzeniach.

Ławy piwne – zalety

Ktoś może jednak powiedzieć, że komplety piwne to przecież nic specjalnie ciekawego, zwykły mebel. Jednak korzystając z nich rzadko kiedy patrzymy na spore walory użytkowe, jakie posiadają takie niby “zwykłe meble”. Sprawa wygląda trochę inaczej, kiedy spojrzymy na takie ławy od strony organizatora imprez plenerowych. Wyobraźmy sobie przez chwilę, że jesteśmy właśnie takim organizatorem i chcemy usadzić kilkadziesiąt lub nawet ponad setkę osób. Jakiego rodzaju ław byśmy szukali? Czy takich, które zachwycałyby swoim wyglądem, a może nawet byłby zrobione z litego drewna z elementami rzeźbionymi? Pewnie takie siedziska wyglądałyby niesamowicie, ale czy na pewno nadawałby się na taką imprezę plenerową jak na przykład festyn? Raczej nie! Dlaczego? Ponieważ na takich imprezach – w kontekście siedzenia - ważne są zupełnie inne sprawy niż tylko wygląd. W takiej sytuacji ławy muszą być lekkie i dające się szybko złożyć i rozłożyć. Do tego w razie konieczności ewakuacji nie mogą blokować drogi tylko z łatwością dać się przesunąć na bok. Poza tym ławy piwne mają być łatwe w czyszczeniu, odporne na różnego typu zabrudzenia, zalania czy wpływ warunków atmosferycznych, takich jak ulewny deszcz oraz mocne słońce. Mają też być jak najbardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Właściwie wszystkie te cechy posiadają właśnie ławy i stoliki piwne. Oprócz tego, ustawić można je właściwie na każdym rodzaju podłoża, a przy takim komplecie piwnym składającym się ze stolika i dwóch ław pomieści się od 8 do 10 osób. Biorąc to wszystko pod uwagę, chyba łatwiej jest zrozumieć skąd taka wielka popularność tego typu siedzisk w ogródkach piwnych czy na różnego rodzaju imprezach plenerowych.

Ławy piwne – zastosowanie

Wspomniane komplety piwne mogą mieć naprawdę szerokie zastosowanie i to w bardzo wielu sytuacjach. Sprawdzą się przede wszystkim jako element stref gastronomicznych pojawiających się podczas różnego rodzaju imprez plenerowych, takich jak festyny, festiwale, zloty, koncerty, różnego rodzaju zawody czy widowiska. Naprawdę chętnie sięgają po nie organizatorzy bardzo wielu imprez o różnym charakterze. Jednak prócz takich komercyjnych zastosowań, ławy piwne z powodzeniem można wykorzystać do celów prywatnych ustawiając je w swoim ogrodzie, na działce, werandzie, w domku letniskowym i podczas różnych uroczystości rodzinnych na świeżym powietrzu. To także bardzo dobre rozwiązanie dla firm, które organizują małe i duże imprezy, happeningi czy innego typu spotkania. Gdy kierujemy się limitowaną przestrzenią danego miejsca, warto również zwrócić uwagę na kompaktowe stoły barowe. Dzięki temu, że ławy i stoły składają się, można je z powodzeniem przechowywać, a także w razie potrzeby szybko przewieźć na wyznaczone miejsce. Takie dodatkowe atuty docenia naprawdę sporo osób, które z chęcią sięgają po tego typu siedziska plenerowe.

Wróć