Z jakich mebli powinien składać się dobry komplet biesiadny?

„Biesiada, posiedzenie wesołe przy napitku i potrawach” – taką definicję możemy znaleźć w „Encyklopedii staropolskiej” Zygmunta Glogera. Ucztowanie to ważna polska tradycja, przyjęcie, któremu często towarzyszą tańce i śpiew.

Ponieważ zgodnie z definicją biesiada to posiedzenie, naturalnie potrzebne są odpowiednie meble. Chodzi oczywiście o dobry komplet biesiadny. Co powinno się w nim znaleźć?

Ile i jakich mebli szukać?

Siedem — biesiada, dziewięć — zwada. Tak głosi stare polskie przysłowie i trudno się z nim nie zgodzić. Oznacza, że lepiej mieć mniejszą, a zgraną listę gości. Oczywiście, nie może być ich za mało. W takim układzie jasne jest, że przy stole powinny być dwie ławy po obu stronach. Takie ustawienie tworzy idealne środowisko do rozmowy przy posiłku. Należy zatem uznać, że jeżeli chodzi o ilość i rodzaj mebli, stój i dwie ławy to klasyczny i uniwersalny zestaw. Niemniej jednak domowy ogród i rodzinna działka nie są jedynym miejscem, które bezwzględnie potrzebuje odpowiednich kompletów piwnych. Nasze komplety idealnie sprawdzą się również na festynach, piknikach, w pubach, barach (sprawdź nasze stoły barowe) i restauracjach oraz ogródkach piwnych. W takiej scenerii klasyczny zestaw stołu i dwóch ław wystarczy pomnożyć przez pożądaną liczbę i gotowe – przestrzeń pod idealną imprezę gwarantowana.

Dobre meble – czyli jakie?

Wspólne ucztowanie i rozmowy to istotny składnik biesiadowania, ale nie można zapomnieć o tańczeniu, śpiewaniu i dobrym napitku. Jak wiadomo, przy dobrej zabawie te aktywności mogą nabrać rozmachu. Jest zatem bardzo ważne, aby komplet biesiadny był stabilny i wytrzymały. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie trwałe meble, ponieważ blat stołu i ławki ma aż 3 centymetry grubości. Mimo tego nie są toporne, a wręcz przeciwnie – ich zgrabna konstrukcja nadaje im smukłości, a dzięki składanym metalowym stelażom przenoszenie oferowanych przez nas mebli jest bezproblemowe. Oferujemy komplety piwne z oparciem jak i zajmujące mniej miejsca komplety piwne bez oparcia. Przy tym wszystkim – zgodnie z zasadą, że jeżeli coś już jest funkcjonalne, powinniśmy próbować uczynić to również estetycznym – nie wolno zapominać o detalach. Nasze produkty poza trwałością charakteryzują się starannym wykończeniem zgodnym z wysokimi standardami przyjętymi w naszym zakładzie produkcyjnym.

Wróć