Jak dbać o meble w ogródku piwnym?

Jak dbać o meble w ogródku piwnym?

Gdy tylko na niebie pojawiają się pierwsze promienie wiosennego słońca, a temperatura zaczyna wzrastać, niemal wszyscy restauratorzy decydują się na rozpoczęcie sezonu ogródkowego. To świetna metoda na zwiększenie sprzedaży poprzez stworzenie dodatkowych miejsc. Nie podlega wątpliwości, że zadbany ogródek piwny to także zabieg o charakterze marketingowym, bowiem jego piękny wygląd wręcz sam zaprasza do odwiedzenia lokalu.

O czym musisz pamiętać, aby odpowiednio zadbać o meble w ogródku piwnym?

Na wstępie należy zaznaczyć, że właściwe dbanie o zestawy piwne jest niezwykle istotne. Chodzi tu przede wszystkim o utrzymanie ich w nienagannym stanie, a także wydłużenie żywotności. Należy bowiem pamiętać, że nieestetyczne meble ogródkowe umiejscowione przed lokalem mogą przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Zamiast zachęcać do skorzystania z usług gastronomicznych danego lokalu, będą budować negatywne skojarzenia i skutecznie odstraszą potencjalnych gości.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest oczywiście regularne czyszczenie kompletu piwnego. Wszelkie zacieki i zabrudzenia wpłyną negatywnie na jego wygląd, a także mogą spowodować niszczenie materiału. Zwróć szczególną uwagę na surowiec, z jakiego zostały wykonane Twoje meble. Wybierz takie środki czyszczące, które będą dostosowane do danego tworzywa.

Mimo że meble do ogródków piwnych są przeznaczone do użytku zewnętrznego, należy bacznie obserwować panujące warunki atmosferyczne. Po silnych opadach osusz zestaw, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci do struktury materiału. Jeżeli danego dnia są zapowiadane silne porywy wiatru lub gradobicie, zabezpiecz lub schowaj meble. Unikniesz wówczas potencjalnych zniszczeń.

Niemniej istotna jest konserwacja mebli drewnianych. Należy zaznaczyć, że zdecydowana większość zestawów piwnych jest produkowana właśnie z tego surowca. Z tego powodu warto przed każdym sezonem odświeżyć daną metodę uszlachetniania, np. lakierowanie, woskowanie czy bejcowanie.

Wróć do bloga