Jak umeblować ogródek piwny? Porady i sugestie

W ciepłe letnie wieczory i jesiennie dni ogródki piwne są wymarzonym celem wypadu na miasto. Gwar tworzy przyjemne dla ucha tło, ale mimo bliskości miasta doniczki z roślinami i otwarta przestrzeń ze świeższym powietrzem pozwalają się zrelaksować.

Dodatkowo ogródki piwne to niezastąpione miejsce na niezwykły koncert lub imprezę okolicznościową. Aby ogródek piwny spełnił swoją rolę, musi być odpowiednio umeblowany. Jak go ozdobić? Jakie meble wybrać? W tym artykule podzielimy się poradami i sugestiami na ten temat.

Jakie ozdoby umieścić w ogródku piwnym?

Ozdoby są ważne, bo ogródki piwne są do siebie bardzo podobne. Co zrobić, aby nasz ogródek się wyróżniał? Na pierwszym miejscu należy pomyśleć o roślinach – ponieważ rośliny muszą znaleźć się w każdym ogródku, nawet tym piwnym, w środku miasta. W związku z tym trzeba obejrzeć się za wieżami kwiatowymi, kwietnikami, skrzyniami kwiatowymi lub dużymi roślinami zielonymi w doniczkach, jak np. juka, dracena, monstera.

Istota ogródka piwnego – meble piwne

Element kojarzony przez wszystkich z letnim wyjściem na miasto, zestaw, który stanowi jego kwintesencję. Meble piwne są niezbędnym elementem każdego ogródka piwnego. Zanim pochylimy się nad wybieraniem konkretnego rodzaju kompletu biesiadnego, musimy wiedzieć ile i jaką przestrzeń meblujemy. Do mniejszych miejsc najlepiej nadadzą się komplety piwne bez oparcia. Jeżeli jednak mamy do dyspozycji większą przestrzeń, warto rozważyć komplety piwne z oparciem, ze względu na wygodę ich użytkowania. Przy wyborze mebli piwnych należy się kierować jakością produktów, tak aby służyły nam długo. W naszym sklepie oferujemy najwyższych standardów komplety z drewna sosnowego pochodzenia krajowego. Ponadto w ogródku piwnym często następuje potrzeba wyniesienia części baru na zewnątrz – wtedy dobrym pomysłem jest lekki, przenośny stół barowy.

Jakie oświetlenie wybrać do ogródka piwnego?

Nastrój to wspomnienia. Aby nasz ogródek zapadł gościom w pamięć i zachęcił do powrotu, należy zadbać o odpowiednią atmosferę. Co zaś jest najbardziej nastrojowe? Oczywiście światło. Jeżeli w naszym ogródku jest do tego odpowiednie miejsce – np. płot, drzewo, drzewka w duży donicach, słupy – świetnie spiszą się modne teraz girlandy lampek. Lampy stołowe stylizowane na naftowe pięknie ozdobią stoły ogródków bardziej industrialnych, zaś świeczki będą pasować do romantycznych wystrojów.

Wróć