Jak zorganizować przyjęcie komunijne na świeżym powietrzu?

stół w ogrodzie

Przyjęcie komunijne to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców. Z tego powodu podczas organizacji tej imprezy dba się o każdy detal. Komunie święte odbywają się zwykle w maju. W miesiącu tym dni są ciepłe i długie. Z tego powodu można wybrać nieco mniej typowe rozwiązanie i zorganizować imprezę na świeżym powietrzu. Dzięki temu wszyscy goście będą mogli cieszyć się piękną, wiosenną pogodą.

Co należy przygotować przed przyjęciem komunijnym organizowanym na zewnątrz?

Przed przystąpieniem do przygotowań trzeba znaleźć odpowiednie miejsce do organizacji imprezy. Jeśli ma się ona odbyć w ogrodzie, konieczne jest sprawdzenie, czy jest tam wystarczająco dużo miejsca, by pomieścić wszystkich gości.

Kolejnym etapem jest precyzyjne zaplanowanie kolejnych kroków. Dzięki dobrze przygotowanej liście, do minimum ograniczy się negatywne niespodzianki.

Jedną z nich może być zastawa. Nie każdy ma odpowiednią ilość naczyń. Można wypożyczyć je z wypożyczalni lub od znajomych czy rodziny. Można także postawić na jednorazowe naczynia dobrej jakości.

Kolejną kwestią są dekoracje. Papierowe lampiony, girlandy oraz białe balony odmienią ogród nie do poznania.

Bardzo ważnym elementem imprezy są stoły i krzesła. Można postawić na składane meble ogrodowe. Taki zestaw będzie można wykorzystywać na inne imprezy, a nieużywane przechowywać w garażu, czy piwnicy.

Jak przygotować jedzenie na przyjęcie komunijne?

Istotnym elementem każdej imprezy jest jedzenie. Można przygotować je we własnym zakresie i na bieżąco podgrzewać i donosić. Wygodnym rozwiązaniem jest wykupienie cateringu. Dzięki temu przed imprezą przygotowania zmniejszą się do minimum. Możliwe jest także zatrudnienie obsługi kelnerskiej, dzięki czemu cała rodzina będzie mogła spędzić te wyjątkowe chwile razem.

Wróć do bloga