Jaka jest optymalna wysokość stołu barowego?

Jaka jest optymalna wysokość stołu barowego?

Coraz częściej w naszych kuchniach pojawiają się nietypowe rozwiązania. Kiedyś takie pomysły praktycznie nie pojawiały się w naszych domach. I tak jest ze stołami barowymi. Zaczynają one pojawiać się w polskich kuchniach i to wcale nie tak rzadko. Są wyższe od normalnych stołów i aby, przy nich usiąść potrzebujemy hokerów. Specjalnych wysokich stołków. Stół barowy i hokery powinny być dobrane tak, aby tworzyć spójną całość z wnętrzem domu.

Na co zwrócić uwagę dobierając stoły barowe

Kupując stół barowy, należy zwrócić uwagę, przede wszystkim na jego stabilność. Dobrze dobrany nada kuchni nowego charakteru. Będzie ciekawym łącznikiem między kuchnią, a pokojem. To dobre miejsce, aby zjeść kolację, albo wypić piwo. Stół powinien być dopasowany wielkością do kuchni i salonu. Dominuje w wystroju wnętrza i wraz z hokerami zajmie część przestrzeni.  W pomieszczeniach mniejszych może to wyglądać niekorzystnie. Ważne, aby ten mebel był przydatny i praktycznie wykorzystywany.

Jak dobrać wysokość stołu

Po pierwsze musi być dobrana do wysokości pozostałych mebli w kuchni, aby uzyskać proporcjonalne wrażenie. Należy zwrócić uwagę na różnicę między blatem a siedziskiem hokerów. Powinna się ona wahać między 25 do 30 cm. Hokery powinny mieć poprzeczki, na których można oprzeć nogi. Optymalna wysokość stołu barowego to 110 cm.

Czy można wstawić stół barowy do małej kuchni?

Tak. Wbrew pozorom, jeśli dobrze go dobierzemy będzie idealnym rozwiązaniem. Zbudowany z odpowiednich materiałów nada pomieszczeniu lekkości i nie zdominuje przestrzeni. Zyskamy miejsce do zjedzenia obiadu lub wypicia kawy. Miejsce, które zazwyczaj w małych kuchniach brakuje. To raczej rozwiązanie dla singli lub pary niż dla większych rodzin.

Wróć do bloga