Z oparciem czy bez - jakie komplety mebli piwnych wybrać?

Niestety trzeba podjąć tę trudną decyzję. I komplety z oparciami, i komplety piwne bez oparć są przede wszystkim obowiązkowym elementem każdego ogródka piwnego, a także największą ozdobą biesiad i uroczystości rodzinnych w domowych ogródkach i na działkach.

Ponadto świetnie sprawdzają się na plenerowych imprezach, festynach i piknikach. Nie może ich oczywiście zabraknąć w barach, restauracjach i pubach. To, że komplety mebli piwnych są niezbędnych elementem niemal każdego lokalu, a także wielkim atutem przestrzeni prywatnej, jest pewne. Warto je mieć. Jak je wybrać?

Zalety i wady kompletu mebli piwnych z oparciem

Nie ma to jak wspólny obiad w ogródku. Sielankowa sceneria – jest ciepło i przyjemnie, a cała rodzina lub grono przyjaciół spędza czas przy rozmowie i wspólnym posiłku. Sama taka wizja powoduje, że człowiek ma ochotę wyciągnąć się i wygodnie rozsiąść. To jest właśnie zaleta ław z oparciem – w każdej chwili można odciążyć plecy i wygodnie rozłożyć ramiona na oparciu. Chociaż wygodne, oparcie ma swoje przywary. Ława z oparciem ogranicza ruch w taki sposób, że aby wstać od stołu trzeba wyjść bokiem. Jest też cięższa i większa od ławy bez oparcia, więc lepiej nada się do stałej kompozycji, gdzie meble będą mogły zostać na stałe i nie trzeba będzie ich przenosić. Komplety piwne z oparciem zajmują też odrobinę więcej miejsca, więc lepiej się nadadzą do bardziej przestronnych wnętrz.

Wady i zalety mebli biesiadnych bez oparcia

Jeżeli jednak nasze poczynania mają kontekst nieco bardziej dynamiczny, warto rozważyć ławy bez oparcia. Jak wspomniano w poprzednim akapicie, ława z oparciem wymaga od nas każdorazowego przesuwania się wzdłuż stołu i przepraszania siedzących obok nas gości, kiedy chcemy wyjść. Komplety piwne bez oparcia nie stwarzają tego problemu. Wystarczy się obrócić i już – droga wolna. Nie tylko ruch użytkowników jest bardziej swobodny. Samo przenoszenie ławy jest łatwiejsze, ponieważ jest lżejsza i bardziej poręczna. Łatwiej też ją schować, gdy wymaga tego klimat – dwie takie ławy można bezproblemowo postawić na sobie np. w garażu na czas zimy. Dodatkowo należy rozważyć ustawienie mebli. Jeżeli ława będzie stała pod ścianą, lepiej, żeby nie miała oparcia, żeby można było ją dosunąć do ściany. Zasadniczo komplety bez oparć lepiej spiszą się w mniejszych przestrzeniach. Tak też jeżeli w naszym działaniu kierujemy się potrzebą zmiany, dynamiki i ciągłego ruchu, a na organizowanych przyjęciach spodziewamy się raczej tańców niż rodzinnego obiadu, powinniśmy wybrać ławy bez oparcia. Szczególnie jeżeli mamy ograniczone miejsce. Mają tylko jedną wadę… nie ma na niej o co się oprzeć.

Wróć